Wizja

Kojące piękno natury w Twojej przestrzeni.

W pracowni ForesDeco tworzę unikatowe dekoracje do wnętrz z roślin stabilizowanych, drewna, betonu i innych organicznych materiałów. Z połączenia miłości do natury, pasji i dbałości o szczegóły powstała marka premium, która przeznaczona jest dla osób ceniących wyjątkowe i ekskluzywne dekoracje do wnętrz.
Chcesz mieć niepowtarzalne i wyjątkowe wnętrze? Chcesz aby Twoje biuro robiło wrażenie? W mojej pracowni powstają przedmioty, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Co powstaje w ForestDeco?

Moje prace to połączenie zamiłowania do nowoczesnego, surowego stylu z miłością do klasycznej elegancji. Moja twórczość opiera się na 5 głównych filarach.

Kolekcja GEOMETRYCZNA – piękno w prostocie
Kolekcja W RAMIE– elegancja w klasycznym stylu
Kolekcja UNIKATY – coś dla koneserów
Kolekcja Z BETONEM – nowoczesne wzornictwo
Kolekcja MECH W TLE – ukryte piękno


Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś, co będzie pasowało do jego stylu, potrzeb i osobowości. Moje prace idealnie sprawdzają się w roli niezwykłego upominku. Z doświadczenia wiem, że obrazy z roślin stabilizowanych to doskonały pomysł na ekskluzywny prezent dla ważnego kontrahenta czy kogoś, komu jesteśmy szczególnie wdzięczni. Taki luksusowy podarunek ucieszy nawet osobę, która ma już wszystko.

Wartości

Kocham naturę. Mam ogromny szacunek dla roślin, ponieważ są domem i życiem dla zwierząt. Rośliny są również podstawą życia człowieka. Jednak jest coś, za co jestem szczególnie wdzięczna. Rośliny pomagają utrzymywać życiowy balans. Ich kolor, tekstura i zapach koją nasze emocje i pomagają złapać dystans. Spacer w leśnej gęstwinie daje możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad tym, co ważne. 

Z tego powodu moja praca odbywa się z głębokim poszanowaniem dla lasów i natury. Mech stabilizowany, który używam w swojej pracy, pochodzi tylko z legalnych plantacji ze Skandynawii, gdzie jest zbierany zgodnie z wszystkimi europejskimi normami. Preparaty stosowane w procesie stabilizacji są przyjazne dla środowiska. Rośliny stabilizowane są w 100% naturalne i biodegradowalne.
Zdecydowanie byłoby pięknie, gdyby każdy z nas miał możliwość codziennego obcowania z lasem. Niestety jest to niemożliwe. Pamiętając, jak ważny dla naszego szczęścia jest kontakt z naturą, chcę przenieść jej cząstkę w naszą codzienną przestrzeń.

Współpracuję z lokalnymi artystami, rzemieślnikami i pasjonatami natury. Dostawców dobieram tak, by były to polskie firmy wspierające ekologię i dbające o swoich pracowników. Dokładam starań, aby moje prace były najwyższej jakości. Moja kreatywność nie pozwala mi na kopiowanie pomysłów innych. Dlatego staram się sama wymyślać nowe wzory, struktury i połączenia materiałów. Na podstawie doświadczeń sama tworzę nowe techniki pracy. Głęboko w sercu postanowiłam podejmować się tylko projektów, które wypływają z mojego poczucia estetyki.

 

Mój cel

Celem mojej marki jest umożliwienie większego kontaktu z naturą. W czasach, w których większość dnia spędzamy w budynkach, to moim pragnieniem jest przenieść namiastkę lasu do codziennej przestrzeni. Dlaczego? Ponieważ kontakt z naturą, obcowanie z zapachem, kolorem i teksturą pomaga balansować emocje. Lubię obserwować osoby przychodzące do mojej pracowni. Wszyscy zachowują się podobnie. Kiedy przechodzą przez próg, to biorą głęboki wdech, zamykają oczy i wtedy pojawia się uśmiech. Później powoli przechadzają się po pomieszczeniu i oglądają obrazy z mchu, wieczne ogrody w szkle i inne unikatowe prace. Następnie biorą w dłonie rośliny stabilizowane i nie mogą nacieszyć się kolorem i przyjemnością w dotyku stabilizowanych paproci, amarantusów, bluszczów, szlachetnych liści i kwiatów. Później siadamy wygodnie w fotelach i opowiadam o tym, czym jest stabilizacja roślin i jakie daje możliwości. Opowiadam o tym, jak rośliny wiecznie żywe i ekologiczne obrazy wpływają na nasze emocje. W trakcie spotkania widzę, że mój gość dzięki obcowaniu z naturą wycisza się, relaksuje i rozluźnia mięśnie. To właśnie mój cel – tworzyć dekoracje, które koją.

Czym są rośliny Stabilizowane

Rośliny stabilizowane to rośliny zatrzymane w czasie lub — jak kto woli — wiecznie żywe. Jak to możliwe? Starannie wyselekcjonowane rośliny zbierane są w momencie swojego najpiękniejszego rozkwitu. Następnie są one poddawane procesowi stabilizacji. W jego trakcie naturalny sok rośliny jest wypierany i zostaje zastąpiony roztworem stabilizującym na bazie gliceryny. Niektóre rośliny są dodatkowo barwione naturalnymi barwnikami spożywczymi. Dzięki temu roślina przez długie lata z wyglądu i dotyku jest zupełnie jak żywa, a nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdy kupisz obraz z roślin stabilizowanych, to możesz zapomnieć o podlewaniu, przycinaniu i nawożeniu. Aranżacje takie są odporne na pleśnie, grzyby i szkodniki. Obrazy z mchu sprawdzą się nawet w pomieszczeniach bez okien, ponieważ nie potrzebują światła. Moje ekologiczne obrazy odpychają kurz, pochłaniają nadmiar wilgoci z powietrza, poprawiają akustykę w pomieszczeniu oraz są odporne na zmianę temperatur.

Wprawdzie dekoracje z mchu na ścianę nie potrzebują troski, ale aby cieszyły nas swoim pięknem przez ponad dekadę, to powinniśmy pamiętać o tym, aby:
– nie wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;
– nie podlewać ich ani w żaden sposób moczyć;
– nie instalować w bezpośrednim sąsiedztwie źródła ciepła np. nad grzejnikiem.

Ciekawostką jest stosunek roślin stabilizowanych do wilgoci. Obrazy z mchu, a szczególnie chrobotek na ścianę pozostanie w doskonałej kondycji, jeśli w pomieszczeniu będzie wilgotność między 40 a 60%. Gdy poziom wilgoci w pomieszczeniu spadnie chrobotek, to zacznie twardnieć i robić się szorstki. Kiedy poziom wilgoci wróci do normy, roślina natychmiast się zregeneruje. Dzięki temu rośliny stabilizowane są naturalnym higrometrem. Tak się składa, że wilgotność na poziomie 40-60% jest też najkorzystniejsza dla ludzi. Więc gdy zobaczymy, że roślina twardnieje to znak, aby uruchomić nawilżacz powietrza w pomieszczeniu. Wyjdzie to nam i roślinom na zdrowie.

Co wyróżnia moje prace?

To, co wychodzi spod moich dłoni, jest efektem miłości do natury, pasji, kreatywności i dokładności. Wrodzona kreatywność nie pozwala mi na kopiowanie tego, co już jest. Dlatego sama wymyślam wzory, połączenia materiałów i techniki pracy. Wyszukuję rzemieślników, którzy pomagają mi w niektórych pracach, tak by tworzyć projekty godne Twojej uwagi.

Moje prace wyróżnia technika wykonania i staranność. Szczególnie jest to widoczne w aranżacjach z użyciem chrobotka. Roślina ta składa się z części korzeniowej, środkowej i główki. Najbardziej efektowna jest oczywiście górna część. Dlatego do moich projektów używam tylko główek. Aby wzmocnić efekt głębi i puszystości rośliny układam ciasno obok siebie i tylko pionowo. Praca w ten sposób sprawia, że potrzebuję nawet do czterech razy więcej drogocennej rośliny, ale dzięki temu jestem w stanie zadowolić moich wymagających klientów.

Kolekcja Unikaty to coś zupełnie wyjątkowego i niepowtarzalnego na rynku dekoracji z roślin stabilizowanych. Podstawą tych obrazów są niezwykłe kawałki drewna. Najczęściej są to plastry z przeleżanych w lesie dziesiątki lat korzeni szlachetnych drzew. Każdy taki plaster jest dokładnie obrobiony i wypielęgnowany. Patrząc na ten cud natury, to wyobrażam sobie jego historię. Wybieram tylko wyjątkowe rośliny i z ich pomocą staram się tę historię przekazać. Ułożyć kompozycję, która niesie ze sobą jakąś treść. W ten sposób powstają obrazy zupełnie wyjątkowe, obok których nie da się przejść obojętnie. Każda praca z kolekcji Unikaty jest skatalogowana. Nabywca podczas zakupu otrzymuje ode mnie certyfikat z numerem katalogowym i deklaracją, że projekt ten został wykonany tylko w jednym egzemplarzu i nie będzie powielany. Mini wersja certyfikatu zostaje też na stałe umieszczona na niewidocznej części obrazu.

Ponadto każdy mój klient otrzymuje zaproszenie do zamkniętej grupy na portalu Facebook. Dzięki temu osoby, które już kupiły którąś z moich prac, mają możliwość zobaczyć nowe prace, zanim trafią do sklepu. Z moimi drogimi odbiorcami pragnę pozostawać w relacji, która pozwoli nam wzajemnie się inspirować. Dzięki temu poznaje ich oczekiwania i potrzeby. Chętnie też poznaję opinię moich klientów na temat nowych pomysłów i wzorów. Dla członków mojej grupy mam też specjalne prezenty i akcje.

Pragnę dawać moim odbiorcom jakość premium.

TROCHĘ O LUKSUSIE
Z połączenia miłości do natury, pasji i dbałości o szczegóły powstała marka premium, która przeznaczona jest dla osób ceniących wyjątkowe i ekskluzywne dekoracje do wnętrz.
Estera Kaleta
Twórca

 

 

Luksus jest córką profesjonalizmu i wnuczką pasji, a pasja to ja.
Czy pragnienie luksusu to coś złego? Czym właściwie on jest? Myślę, że dziś już sama możliwość cieczenia się życiem jest luksusem. Według mnie jest to coś, co robimy tylko dla siebie, gdy codziennie tak wiele robimy dla innych. Luksus to bycie w harmonii ze sobą, kiedy inni ciągle gonią za tym, co modne. Luksus to nawiązanie dialogu z sobą samym, gdy coraz mniej ludzi słyszy swój głos. Luksus to filiżanka kawy w ciszy, kiedy wkoło dzieje się zbyt dużo. Moim zdaniem luksus jest dobrą dla SIEBIE przestrzenią. Chcę pomóc Ci ją stworzyć. Mam nadzieję, że obecność moich prac w Twojej przestrzeni przyczyni się do poczucia luksusu.

Shopping Cart
Scroll to Top