roślin stabilizowanych

Planujesz zakup kompozycji z roślin stabilizowanych? 

 1. Zapraszam do kontaktu. Proszę o przemyślane zakupy. Zawsze staram się, aby zdjęcia moich prac jak najlepiej oddawały rzeczywistość. Jednak fotografia nie zawsze oddaje w 100% kolor i głębię kompozycji wykonanych z roślin stabilizowanych. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, to chętnie na nie odpowiem lub prześlę nagranie pokazujące wybrany produkt. Można się ze mną kontaktować przez KONTAKT
 2. Żywotność. Producenci deklarują, że przy odpowiednim użytkowaniu żywotność roślin stabilizowanych wynosi około 7- 10 lat. Jednak najstarsze kompozycje mają już ponad 20 lat i nadal są w dobrej formie. Jeśli będziesz przestrzegać zasad opisanych w kolejnych punktach, będziesz mógł cieszyć się piękną dekoracją przez długie lata.
 3. Barwa. Zdarza się, że kolorystyka mchów nawet z jednego gatunku może być niejednorodna. Rośliny stabilizowane to produkt naturalny, dlatego poszczególne kępki, płaty czy liście roślin mogą różnić się od siebie. W tym właśnie tkwi niepowtarzalność i urok tego rodzaju dekoracji. Jednakże dbam o to, aby kompozycja ułożona była w taki sposób, aby wszystko tworzyło spójną całość.
 4. Zapach. Rośliny stabilizowane mogą posiadać delikatny zapach, który może być wyczuwalny w nowych dekoracjach.
 5. Po otrzymaniu przesyłki. Gdy paczka z pracami z ForestDeco to ciebie dobrze, należy ją rozpakować, sprawdzić, czy praca nie została uszkodzona w transporcie i ustawić w miejscu docelowym. Jeśli na ramie lub roślinach znajdują się cząstki roślin, to wystarczy je zdmuchnąć lub delikatnie otrzepać.
Czego nie robić z roślinami stabilizowanym?
 1. Nie podlewać. Zraszanie, podlewanie, przecieranie na mokro lub aerozole bezpowrotnie uszkodzą rośliny.
 2. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Rośliny stabilizowane mogą stopniowo tracić swoją barwę, wysychać lub nawet się wykruszać, jeśli są narażone na bezpośrednio padające promienie słońca.
 3. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie źródeł ciepła. Obrazów z roślin stabilizowanych nie powinno się instalować w bezpośrednim sąsiedztwie grzejników, kominków lub w promieniu oddziaływania nagrzewnic nadmuchowych. Naraziłoby to rośliny na zbytnie przesuszenie i przegrzanie.
Jakie są zalety obrazów i innych dekoracji z roślin stabilizowanych:
 1. Dekoracja efektowna przez wiele lat.
 2. Nie wymagają żadnej pielęgnacji.
 3. Nie rozwiną się w nich pleśnie, grzyby i szkodniki.
 4. Są antystatyczne.
 5. Naturalny czujnik wilgoci.
 6. Nie potrzebują dostępu do światła.
 7. Bezpieczny dla alergików, dzieci i zwierząt domowych.
 8. Naturalny panel akustyczny.
 9. Ekologiczne i biodegradowalne.
Co zrobić gdy:
 1. Po rozpakowaniu paczki stwierdzasz, że dekoracja nie spełnia twoich oczekiwań? Zadzwoń do mnie lub napisz e-mail. Znajdziemy najlepsze rozwiązanie i ustalimy dalsze kroki.
 2. Mech twardnieje? Jeśli mech robi się twardy, to oznacza, że wilgotność w pomieszczeniu spadła poniżej 40%. Należy ustawić w pomieszczeniu nawilżacz powietrza, pamiętając, aby drobinki wody nie opadały na rośliny. Po odzyskaniu odpowiedniego nawilżenia powietrza, rośliny samodzielnie się zregenerują.
 3. Mech zaczyna płowieć? Oznacza to, że kompozycja została ustawiona w nieodpowiednim miejscu. Należy niezwłocznie ustawić ją tak, aby nie padały na nią promienie słońca i nie była przesuszana przez ogrzewanie w pomieszczeniu.
 4. Kompozycja zostanie mechanicznie uszkodzona? Jeśli ktoś uszkodził kompozycję niewykluczone, że uda się to naprawić. Skontaktuj się ze mną, chętnie podpowiem jak samodzielnie naprawić szkodę, jeśli to możliwe. Postaram się pomóc w zakresie dostarczenia potrzebnych do tego materiałów, jeśli będę w ich posiadaniu.
Zwrot:
 1. Zgodnie z prawem każda osoba fizyczna ma możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Ponieważ zależy mi na tym, aby każdy mój klient był zadowolony z obsługi, możesz zwrócić moją pracę, nawet jeśli dokonałeś zakupu na firmę. Jednak bardzo proszę o przemyślane zakupy, ponieważ tworzone przeze mnie prace często są bardzo delikatne i każdy transport, to dla nich duże ryzyko zniszczenia.
 2. Zwrotowi nie podlegają prace, które zostały wykonane na indywidualne zamówienie.

Co nie podlega prawu rękojmi:

Każda praca jest dokładnie fotografowana przed wysłaniem do klienta.

 1. Zmiany wybarwienia wynikające z wystawienia na działanie bezpośrednich promieni słonecznych, nieodpowiednie użytkowanie czy narażenie na kontakt z wodą.
 2.  Zmiany wynikające z nieodpowiedniej eksploatacji.
 3. Uszkodzenia mechaniczne niewynikające z uszkodzeń w transporcie.
Shopping Cart
Scroll to Top